Viga 44557FSC Naścienna tablica edukacyjna - gąsiennica

Symbol: 3991

Ten idealny zestaw „treningowy" przyda się jako pomoc dydaktyczna w domu, przedszkolu. Jest to ciekawa wielofunkcyjna zabawka edukacyjna do zawieszenia.

Brak towaru

943.90
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Orlen Paczka 9.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier 15.99
Kurier (Pobranie) 19.99
Dostępność Brak towaru
Waga 11.4 kg
EAN 6971608445576

Viga 44557FSC Naścienna tablica edukacyjna - gąsienica

 

Viga przedstawia wspaniałą, drewnianą pomoc dydaktyczną w formie tablicy edukacyjnej - gąsienica.

 

Czy jedną zabawką może bawić się kilkoro dzieci na raz? Tak, jeśli sięgniemy po Viga Toys Caterpillar - naścienną tablicę edukacyjną - gąsienica. Jest to ciekawa 
wielofunkcyjna zabawka edukacyjna do zawieszenia dla dzieci od 18 miesiąca życia. Składa się z 5 sekcji i jest wykonana w formie przyjaznej gąsienicy.

Pierwsza sekcja zawiera metalową pętlę, z umieszczonymi na niej drewnianymi koralikami, które dziecko może w dowolny sposób przekładać palcami wzdłuż labiryntu,
kolejna kolorowe okienka z zamkami, za którymi kryją się różnorodne w dotyku powierzchnie. W następnej zainstalowano również wiele zabawek, które można obracać:
 • wyścigi po torze,
 • koła z wzorami,
 • koło z kolorowymi kulkami w środku,
 • kółko do mieszania kolorów.

Zabawka zapewnia dzieciom wiele ciekawych obiektów do odkrycia. Tablicą z wizerunkiem gąsienicy może bawić się jednocześnie kilkoro dzieci. Ze względu na
ogromną ilość bodźców dotykowych i wizualnych bizibord ścienny przyspiesza rozwój dzieci.
Dzieci nie tylko ćwiczą palce, ale także rozwijają logiczne myślenie, wzmacniają koncentrację uwagi, poprawiają swoje zdolności manualne, rozwijają ciekawość 
i uczą się rozwiązywać związki przyczynowo- skutkowe. Panel edukacyjny nadaje się do rozwoju Montessori.
Ten idealny zestaw „treningowy" przyda się jako pomoc dydaktyczna w domu, przedszkolu, szkole czy placu zabaw i ośrodków rozwojowych; zawiera bowiem wiele 
przydatnych materiałów dla grup dziecięcych.
Tablica edukacyjna - gąsienica będzie wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju, zwłaszcza gdy na półkach brakuje już
miejsca na zabawki. Zabawkę montuje się na ścianie dostosowując do wysokości dziecka.

Drewniana tablica wciągnie do zabawy niejedno dziecko... podczas zabawy maluchy nauczą się funkcjonowania w grupie oraz komunikacji z rówieśnikami.
 

Każdy element edukacyjnej gąsienicy to drewniane koło o średnicy 440mm kryjacy różnorodne atrakcje:
 

 1. Pierwsze: głowa naszej gąsienicy jako jedyny element jest w kolorze pomarańczowym, a dodatkowo posiada wystające żółte czółki. Poniżej znajduje się czerwony nosek i para czarno - białych oczu zamontowana na metalowym pręciku. Oprócz walorów estetycznych na tym panelu znajdziemy pętle motoryczną, na której z kolei znajduje się 8 korali o różnych kształtach i kolorach, która jest buźką gąsienicy. Koraliki służą do przesuwania - wspomogą naukę liczenia do 10 oraz dodawanie i odejmowanie.
 2. Kolejny segment tułowia gąsienicy to 4 obrotowe koła. Na 3 namalowany został "hipnotyzujący" wzór. Dziecko w zależności od tępa obracania koła będzie widzieć niesamowite efekty wizualne. Czwarte z obrotowych kół różni się od pozostałych, ponieważ na jego powierzchni znajduje się przeźroczysta zasłona z pleksi. Natomiast wewnątrz umieszczone zostały kolorowe kuleczki przedzielone na 6 zbiorów.
 3. Trzeci, zarazem centralny panel to nic innego jak nauka kolorów. Na okrągłej drewnianej płycie umieszczone zostały 4 wycięcia. Wewnątrz zostały zainstalowane kolorowe szkiełka w podstawowych barwach: niebieski, czerwony i żółty. Głównym celem jest tu możliwość poznania jakie barwy powstają w wyniku wymieszania tych 3 podstawowych kolorów. Pod spodem natomiast umieszczona jest paleta kolorów o 6 barwach. Zmysł wzroku dziecka zostaje tu poddany mocnej stymulacji.
 4. Panel czwarty- na brzuszku gąsienicy umieszczono 5 drzwiczek, zamykanych i otwieranych na różne techniki. Zadaniem dziecka będzie znalezienie metody otwierania danych drzwiczek, ale na tym nie kończy się zabawa. Po ich otwarciu maluch znajdziecie 5 różnych materiałów, każdy z nich o innej strukturze i teksturze powierzchni. Materiały te to: EVA, rzep, lustro, tkanina filcowa i tektura falista. Tablica pomaga poznać dzieciom w jaki sposób nasza skóra reaguje i określa różne tekstury.
 5. Atrakcją na ostatnim pierścieniu drewnianej tablicy jest labirynt z 5 kolorowymi kołami zębatymi. Koła można dowolnie przekładać szukając nowych możliwościach rozmieszczenia. Dziecko przesuwa zębatkami, obserwowanie jak działają mechanizmy zębatek daje dziecku mnóstwo frajdy i zadowolenia. Obracając jedną można wprowadzić w ruch pozostałe, oczywiście wszystko zależy od ułożenia jakie wybierze maluch.

Zestaw zawiera:

 • 5 okrągłych drewnianych paneli edukacyjnych o średnicy 440 mm. 
 • Zestaw montażowy składający się z 22 kołków oraz 22 śrub. 

Z tej tematyki proponujemy:

 • Viga 44053 Sorter kształtów Zegar
 • Viga 44056 Kalendarz i zegar
 • Viga 44560 Labirynt magnetyczny - Zegar
 • Viga 50380 Tablica edukacyjna - zegar i kalendarz
 • Viga 56171 Drewniany zegar z sorterem kształtów
 • Viga 59235vg Edukacyjny zegar - sorter kształtów
 • Viga 59872 Tablica manipulacyjna kalendarz z zegarem
 • Viga 59980 Labirynt magnetyczny - zegar.Całość wykonana została z drewna lakierowanego i pomalowana farbami, które zadowolą każdego użytkownika i dadzą mnóstwo radości z zabawy.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu Viga wie, jak produkować zabawki najwyższej jakości. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i jakość oferowanych produktów, dlatego dbamy o to, aby farby, którymi malujemy nasze zabawki nie były toksyczne i spełniały normy bezpieczeństwa (EN71 i ASTM).

Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 18M+ roku życia.


Wymiary produktu:

 • dł: 839 mm x wys: 120 mm x szer: 1850 mm
 • Waga:10,00 kg


Wymiary opakowania:

 • dł: 445 mm x wys: 445 mm x szer: 30 mm 
 • Waga: 11,40 kg


Opisy są własnością firmy PM Investment Group Napert, Soszyński Spółka komandytowa. Firma nie zezwala na ich kopiowanie lub powielanie - w całości lub części bez zgody. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.